15 grudnia 2013

Citrus Vodka

Kto nie lubi mocniejszych smakowych trunków niech omija post z daleka. Ja natomiast pokusiłam się o zrobienie smakowej wódki w domu. Gdy będzie gotowa można przelać w mniejsze buteleczki, przewiązać wstążką i dać komuś w prezencie - będzie w sam raz na sylwestrowe szaleństwo.

Wódka może być zrobiona w różnych smakach: owoców cytrusowych, mięty, cytrynowa, cynamonowa... jaka się tylko zamarzy.

Lubię mieszać smaki i powiem, że w tamtym roku na spróbowanie była wódka pomarańczowo - żurawinowa z odrobiną cynamonu.  Smakowało całkiem, całkiem. Dziś pomarańcz i grapefruit.

Sposób zrobienia wódki smakowej jest dość prosty.

Składniki

1 pomarańcza
1 grapefruit
szklanka wódki (lub więcej)

Całą pomarańcz pokroić w plastry i wrzucić do słoika. Pół grapefruita obrać ze skóry, pokroić w plastry, wrzucić do słoika.
Z drugiej połówki grapefruita wycisnąć sok i dodać do owoców.


Całość zalać wódką tak by przykryła owoce. Zamknąć szczelnie i odstawić na tydzień. Codziennie dobrze wstrząsnąć miksturą a w połowie tygodnia można np dodać szczyptę cynamonu.Gdy wódka jest gotowa należy ją odcedzić i przelać w buteleczki. Delektować się samemu lub podzielić się z towarzystwem.

I niech moc będzie z wami...  :)

PS. Taka wódka będzie bardziej grapefruitowa niż pomarańczowa, tudzież lekko gorzkawa (jak to grapefruit). Można zatem zmienić proprcje i dać więcej pomarańczy, tudzież wcisnąć sok z pomarańczy. Zależy co kto lubi. Ja taką wódkę lubię sobie wypić z odrobiną soku pomarańczowego i grenadine (syrop z owocu granatu, używany często jako składnik koktajli ). Taki koktajl smakuje wyśmienicie i ''gorzakawość'' wódki jest dla mnie odpowiednia  :)

TIP.
Jeśli uważacie, że wódka jest za gorzka:
Wyjąć owoce, wycisnąć z nich wódkę/sok. Dodać pół obranej ze skóry pomarańczy, oraz sok z połowy pomarańczy i dolać wódki. Zostawić na kolejne kilka dni.


iiii..... już gotowa w buteleczkach....

Pamarańcz i GrapefruitPomarańcz, Grapefruit i Owoc GranatuPomarańcz


Brak komentarzy:

Print