29 stycznia 2016

Jacket potato (nadziewane ziemniaki)

Nadziewany ziemniak to tutaj popularny posiłek szczególnie w porze lunchu. Szybkie i ciepłe danie do zrobienia dosłownie w 10 min. Można je przygotować na wiele sposobów urozmaicając nadzienie dowoli. Każdy jest go w stanie zrobić i nie ma co ''popsuć'' :)

Bez względu na to czym będziecie nadziewać zacząć trzeba od przygotowania ziemniaka. Można je upiec w piekarniku lub zrobić w mikrofali. Ja ''gotuję'' ziemniaka w mikrofali bo po prostu jest szybciej aczkolwiek zapiekane w piekarniku gwarantują chrupiące skórki i puszyste, miękkie wnętrze... mniam, mniam...SKŁADNIKI (na jedną porcję)

1 duży ziemniak
Niskokaloryczna oliwa w sprayu
wędlina
kawałek papryki
łyżka salsy
szczypiorek
ser


PRZYGOTOWANIE:

1. Upiec ziemniakaZiemniaka należy dobrze umyć i przed pieczeniem (WAŻNE!) podziurawić go widelcem. Natrzeć odrobią oliwy z solą. Jeśli zapomnicie podziurawić to raczej wam popęka i się rozpadnie. W mikrofalówce zapiekam ok 10min, w piekarniku około 60min.

2. Wędlinę i paprykę pokroić w kostkę, dodać poszatkowany szczypiorek, wymieszać i podsmażyć. Nadziać, posypać serem i jeszcze na minutę do mikrofali, żeby ser się rozpuścił. Gotowe :)3. Dodać łyżkę salsy i wymieszać.4. Upieczony ziemniak przeciąć wzdłuż do połowy głębokości. Można środek posmarować odrobiną masła. Nadziać i posypać serem i wstawić w mikrofalę na pół min żeby ser się rozpuścił.


Szybko, prosto i smacznie.


Smacznego

Brak komentarzy:

Print